بیش از پنج میلیون نفر در تعطیلات نوروزی از جاذبه های گردشگری استان تهران دیدن كردند

19 فروردین 1395

مهدی عنبر روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد، یك میلیون و 35 هزار و 881 گردشگر از جاذبه های تاریخی و فرهنگی، سه میلیون و 784 هزار و 754 گردشگر از جاذبه های طبیعی و 211 هزار و 76 گردشگر نیز از دیگر جاذبه های استان تهران دیدن كردند.
عنبر تصریح كرد: همچنین در طول ایام نوروز، بیش از یك میلیون گردشگر از مجموعه كاخ های نیاوران، سعدآباد، گلستان، موزه ملی ایران، موزه رضا عباسی، موزه آبگینه و سفالینه، موزه فرش، موزه نقاشی پشت شیشه، برج طغرل، تپه میل ورامین دیدن كردند.
معاون گردشگری اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران در خصوص آمار اسكان مسافران نوروزی در مراكز اقامتی استان نیز گفت: 650 هزار و 471 گردشگر نوروزی در مراكز اقامتی و شهرستان های استان تهران اسكان داده شدند.
عنبر افزود: براین اساس 58 هزار و 323 نفر در هتل، 16هزار و 997 نفر در مهمانپذیرها، 14 هزار و 10 نفر در هتل آپارتمان، 100 نفر در طرح خانه مسافر، 112 هزار و 52 نفر در اقامتگاه های موقت از جمله كمپ، كانكس و چادر مسافرتی اسكان یافتند.
معاون گردشگری اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران گفت: 315هزار و 726 گردشگر نوروزی نیز در مراكز اقامتی وابسته به وزارت آموزش و پرورش از جمله مدارس، خانه معلم و باشگاه فرهنگیان اقامت داشتند.
وی آمار اسكان گردشگران نوروزی در مهمان سراهای ادارات، خوابگاه های دانشجویی و سالن های ورزشی را نیز 133 هزار و 263 نفر عنوان كرد.
عنبر با بیان اینكه در ایام نوروز دو هزار و 26 بازدید نظارتی از مراكز اقامتی، رستوران ها و مراكز پذیرایی و بین راهی، دفاتر خدمات مسافرتی و مراكز اقامتی موقت (كمپ ها، مهمانسراها، خانه مسافر و سایر در سطح استان تهران انجام شد، افزود: در این بازدیدها 43 مركز اقامتی، 20 دفتر خدمات مسافرتی، و 31 مركز پذیرایی به دلیل خدمت رسانی بهینه، مورد تشویق قرار گرفتند.
وی گفت: همچنین در جریان این بازدیدها، هشت مركز اقامتی، 28 دفتر خدمات مسافرتی و 17 مركز پذیرایی تذكر و یك دفتر خدمات مسافرتی اخطار كتبی و پنج دفتر خدمات مسافرتی نیز حكم تعطیل یا تعلیق دریافت كردند.
معاون گردشگری اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران در خصوص شكایت های
دریافتی از فعالیت و خدمت رسانی دفاتر خدمات مسافرتی و تورهای گردشگری در نوروز 95 ، افزود: از این شكایت های واصله یك پرونده در حال بررسی و 15مورد در دست اقدام و به 79 شكایت رسیدگی شده است.
عنبر با اشاره به فعالیت های ستاد گردشگری شهرداری تهران در ایام نوروز نیز اظهار كرد: شهرداری تهران از سه سال گذشته اقدامات موثری در حوزه گردشگری و بهره مندی مردم از جاذبه ها و ظرفیت های موجود پایتخت در این حوزه انجام داده است.
معاون گردشگری اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران با اشاره به نقش هماهنگی شهرداری پایتخت در برگزاری تورهای گردشگری، افزود: این اداره كل با معرفی 12 دفتر خدمات مسافرتی مجاز و معرفی مسیرهای گردشگری با شهرداری تهران همكاری خوبی در برگزاری تورهای تهران گردی داشته است.
معاون گردشگری اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران به استقبال و رضایتمندی گردشگران نوروزی از خدمات مراكز اقامتی استان اشاره كرد و گفت: خدمات اقامتی و رفاهی مهمانپذیرهای و سفره خانه های سنتی استان تهران همه ساله در ایام نوروز با 40 درصد تخفیف ارائه می شود كه این امر باعث استقبال گردشگران نوروزی شده است.

منبع:ایرنا


875
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

 

پوستر کنفرانس گردشگری، جغرافیا، باستان شناسی
تماس با دبیرخانه

021-36621318

021-36621319

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

معرفی مفاخر
پروفسور محمد حسن گنجی پدر علم جغرافیا

محمد حسن گنجی در سال 1291 در شهرستان بیرجند به دنیا آمد.پدر وی، ابوتراب مدتها نایب الحکومه شهر قاین بود...


ادامه مطلب ...

مرکز همایش