ایران مهمترین مقصد گردشگری انگلیسی ها در سال 2016

5 اردیبهشت 1395

به گزارش گروه اقتصادی ایرنا به نقل از تارنمای روزنامه تلگراف، همزمان با اینكه شركت هواپیمایی ایرفرانس (Air France) فرانسه هفته گذشته برای نخستین بار از سال 2008 پروازهای خود را از پاریس به تهران از سر گرفت و شركت بریتیش ایرویز (British Airways) نیز قرار است در ماه ژوییه (تیر- مرداد) پروازهای خود را به تهران از سر بگیرد، شماری از شركت های گردشگری انگلیس می گویند، مقصد گردشگری ایران پر مشتری و پر طرفدار است.
«دیوید مك گوئینس» مدیر شركت گردشگری «سفر ناشناخته» به روزنامه تلگراف گفت: ایران به شلوغ ترین مقصد گردشگری ما در سال 2016 تبدیل شده است و انتظار می رود تقاضا برای سفر به ایران همچنان رو به رشد باشد.
وی افزود: ما همچنین انتظار داریم شمار مسافران مقصد ایران، پس از تجربه رشد 65درصدی در سال میلادی گذشته، امسال نیز حدود 50 تا 57 درصد رشد كند.
مدیر شركت گرداننده تور «كورینتیان تراول» گفت: مقصد ایران كه پیش از این، جزو محدوده فعالیت این شركت نبود، اینك مانند عمان و سریلانكا بیشترین مشتری را دارد. 
موسس شركت «هاگ فراسر» نیز گفت: فروش این شركت در رابطه با ایران، به شدت افزایش یافته و تقاضای سفر به ایران خیلی زیاد است.
مسافرت انگلیسی ها به ایران در سال 2011 كه سفارت انگلیس در تهران مورد حمله قرار گرفت و وزارت امور خارجه این كشور سفر نكردن به ایران را به شهروندانش توصیه كرد، تعطیل شد.
تارنمای تلگراف نوشت، اما این وزارتخانه تابستان گذشته پس از مصالحه سیاسی با ایران، توصیه سفر نكردن به این كشور را به دلیل آنچه كه آن را «كاهش دشمنی» نامید، پس گرفت. اگر چه توصیه سفر نكردن به محدوده مرزهای این كشور با عراق، افغانستان و پاكستان هنوز پابرجا است. 
بازگشایی سفارت انگلیس در تهران، آرامش خاطر بیشتری برای شهروندان انگلیسی در سفر به ایران به همراه آورده و تاكید می كند ایران كشور امنی برای مسافرت است. البته، سفارت ایران در لندن نیز بازگشایی شده است. 
شركت بریتیش ایرویز خدمت رسانی خود از فرودگاه هیثرو(Heathrow Airport) لندن به تهران را در 14 ژوئیه (24 تیر) از سر خواهد گرفت و 6 پرواز در هفته پیشنهاد خواهد كرد. هم اكنون تنها پرواز مستقیم از لندن به تهران را شركت ایران ایر ارائه می كند.
جاذبه های گردشگری ایران شامل معماری های برجسته، بازارهای قدیمی، چشم اندازهای بی نظیر و شمار در حال افزایشی از گالری های هنری و موزه ها است. 
«جانی بیلبای» موسس و مدیرعامل شركت وایلد فرانتیرز (Wild Frontiers) گفت: آمار ما از 32 مسافر در سال 2013 به بیش از 400 مسافر كه امسال تا كنون برای سفر به ایران رزرو كرده اند، افزایش یافته است. 
وی تاكید كرد: ما شاهد افزایش تقاضای بی سابقه ای برای سفر به ایران هستیم.
بیلبای ادامه داد: وقتی حجت الاسلام و المسلمین «حسن روحانی» به ریاست جمهوری ایران برگزیده شد، همه چیز شروع به تغییر كرد. همچنین وقتی روحانی به سازمان ملل رفت و با «باراك اوباما» رئیس جمهوری آمریكا دست داد، آمار سفر به ایران افزایش چشمگیری پیدا كرد. 
این تارنما افزود، تنش های موجود با ایران همیشه در سطح سیاسی بوده و به ضرر گردشگری خارجی ایران تمام شده است.
به نظر می رسد افزایش شمار مسافران به مقصد ایران، شمار علاقه مندان به خاورمیانه را افزایش داده است. مشتری هایی كه ایران را مقصد گردشگری خود انتخاب می كنند، در حال تبدیل شدن به یك جریان غالب هستند و از هر قشری در میان آنها دیده می شود. آنها از رفتن به ایران نمی ترسند. ایران، نیاز جهان برای دیدن مكان های فرهنگی بی نظیر و قدیمی كه دیگر در سوریه و لیبی قابل مشاهده نیستند را تامین می كند. 
اقتصام**1063 **1561

 

 

 

 

 

 

 

منبع:ایرنا

 


1180
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

 

پوستر کنفرانس گردشگری، جغرافیا، باستان شناسی
تماس با دبیرخانه

021-36621318

021-36621319

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

معرفی مفاخر
پروفسور محمد حسن گنجی پدر علم جغرافیا

محمد حسن گنجی در سال 1291 در شهرستان بیرجند به دنیا آمد.پدر وی، ابوتراب مدتها نایب الحکومه شهر قاین بود...


ادامه مطلب ...

مرکز همایش