لالی به یکی از قطب‌های گردشگری آبی خوزستان تبدیل می‌شود

2 شهریور 1395

نخستین همایش بین المللی گردشگری، جغرافیا و باستان شناسی با اهداف شيوه هاي جذب سرمايه گذاري داخلي و خارجي در گردشگري، اشتغال زايي و كارآفريني در صنعت گردشگري برگزار می گردد.

شهرستان لالی با استفاد از ظرفیت دریاچه‌ی پشت سد گتوند که در حریم این شهرستان قرار دارد به یکی از قطب‌های گردشگری آبی استان خوزستان تبدیل می‌شود. به گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان خوزستان، خسرو نشان مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان خوزستان در ادامه‌ی بازدید از شهرها و روستاهای این استان به همراه گودرز ترکی زاده فرماندار شهرستان لالی از نقاط مختلف این شهر و روستاهای آن بازدید کرد که ظرفیت‌های لازم را برای سرمایه‌گذاری درزمینه‌ی رشد و توسعه‌ی صنعت گردشگری دارند. در این بازدید نشان و ترکی زده به توافق رسیدند تا در منطقه‌ی آرپناه مجتمع گردشگری سامان دهی و بهسازی شود. این مجتمع در کنار آبشار آرپناه ساخته می‌شود که ۴۵ کیلومتر از شهر لالی فاصله دارد و یکی از جاذبه‌های طبیعی استان خوزستان است. مدیرکل میراث فرهنگی استان خوزستان و فرماندار شهرستان لالی در ادامه از دریاچه‌ی پشت سد گتوند که در حریم شهرستان لالی قرار دارد بازدید کردند. بر اساس مطالعات صورت گرفته در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان خوزستان و شهرستان لالی این دریاچه ظرفیت لازم برای ایجاد یک مجتمع گردشگری و بهره‌برداری از تفریحات آبی مختلف را دارد. نشان و ترکی زاده در بازدید از این محل بر ضرورت سرمایه‌گذاری در این حوزه برای تبدیل لالی به یکی از قطب‌های گردشگری آبی استان خوزستان تأکید کردند. فرماندار این شهرستان از گردشگری به‌عنوان یکی از صنعت‌هایی نام برد که باعث رونق اقتصادی و توسعه‌ی پایدار در این منطقه می‌شود. خسرونشان هم با اشاره به ظرفیت‌های گسترده‌ی شهرستان لالی در زمینه‌های میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت که این شهر با توجه به جاذبه‌های طبیعی منحصربه‌فرد ظرفیت لازم برای تبدیل به یکی از مقاصد گردشگری را دارد و باید با همکاری سایر نهادها و سازمان‌ها زیرساخت‌های لازم برای ارتقای صنعت گردشگری در این شهر ایجاد شود و از این پتانسیل در جهت رونق اقتصادی و اشتغال‌زایی در لالی استفاده شود. او از توجه اداره‌ی کل میراث فرهنگی و گردشگری استان خوزستان به تمام ظرفیت‌های موجود در استان خبر داد و گفت که در دوره‌ی جدید و ظرف چند ماه گذشته به همراه کارشناسان سازمان به شهرهای و روستاهای مختلف استان رفته‌ایم تا در بازدیدهای میدانی استعدادهای نقاط مختلف خوزستان را شناسایی و برای هر منطقه با توجه به پتانسیل موجود در آن برنامه‌ریزی کنیم. در ادامه‌ی این سفر نشان و ترکی زاده از غار پیبده به‌عنوان یکی از کهن‌ترین سکونت‌گاه‌های انسان در دوران پارینه‌سنگی بازدید کردند. این غار منحصربه‌فرد در هزاره‌ی پانزدهم پیش از میلاد یکی از سکونت‌گاه‌های انسان‌ها در منطقه‌ی زاگرس میانی بوده است. گریشمن باستان‌شناس فرانسوی در این غار دست به کاوش زده و آثار و شواهدی را از دوران پارینه‌سنگی در این منطقه به دست آور‌د که هم‌اکنون در موزه‌ی لورر پاریس نگهداری می‌شوند. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خوزستان و ترکی‌زاده فرماندار لالی همچنین از پروژه‌های عمرانی سازمان میراث فرهنگی در این منطقه بازدید کردند. یکی از این پروژه‌ها احداث مجتمع گردشگری چم سور بود که در مراحل پایانی کار قرار دارد و ظرف چند ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد. این مجتمع در راستای تقویت زیرساخت‌های گردشگری و برای اسکان گردشگران احداث‌شده است و در طراحی و اجرای آن به استاندارد‌های لازم برای ساخت چنین مجتمع‌های توجه شده است.  برای مشاهده محورهای همایش گردشگری، جغرافیا و باستان شناسی کلیک نمایید.

 

برچسب ها : گردشگری ، صنعت گردشگري ، توریسم ، مدیریت گردشگری ، توسعه گردشگری ، برنامه ریزی گردشگری ، گردشگر ، موقعیت جغرافیایی ، جغرافیا ، میراث فرهنگی ، جهانگردی ، هنر ، موسیقی محلی، موزه ، آثار باستانی ، صنایع دستی ، فرهنگ ، ژئوتوریسم ، مناطق روستایی ، گردشگری شهری ، گردشگری روستایی ، گردشگری فرهنگی ، گردشگری و محیط زیست ، گردشگری دریایی ، جاذبه های گردشگری ، اکوتوریسم ، صنعت جهانگردی ، گردشگری الکترونیک ، ET ، طراحی منطقه ای ، طراحی شهری ، شهرسازی ، شهرسازی بومی ، شهرسازی اقلیمی ، شهرسازی مدرن ، شهرسازی کلاسیک ، المان شهری ، معماری و توریسم ، گردشگری سلامت ، گردشگری پزشکی ، گردشگری ورزشی ، آمایش سرزمین ، آمایش ، جغرافیای سیاسی ، ژئوپولیتیک ، کشور ، مرز ، پیرامون ، ژئواکونومی ، منطقه گرایی ، اقلیم ، اقلیم شناسی ، اقلیم کشاورزی ، اقلیم شناسی حمل و نقل ، اقلیم شناسی ماهواره ای ، ژئومورفولوژی ، پالئو ژئومورفولوژی ، فرسایش آبی ، فرسایش بادی ، ژئومورفولوژی جریانی ، ژئومورفولوژی نواحی ، مورفوکلیماتیک ، مورفودینامیک ، برنامه ریزی گردشگری ، آسیب شناسی گردشگری ، مسکن روستایی ، محیط روستایی ، برنامه ریزی روستایی ، هویت روستایی ، پسماند ، مکان یابی ، برنامه ریزی شهری ، فضای سبز ، توسعه شهر ، CDS ، برنامه ریزی مسکن ، حاشیه نشینی ، اسکان ، داده کاوی فضایی ، GIS ،Mobile GIS ، Geovisualization ، GIS سازمانی ، Enterprise GIS ، ژئودزی ماهواره ای ، باستان شناسی ، استان شناختی ، جامعه ، کتیبه ، سفال ، سکه شناسی ، تحلیل فضایی ، میراث معنوی ، میراث باستان شناختی ، بستر جغرافیایی ، محیط ، آمایش فرهنگی ، دوران پیش از تاریخ ، دوران تاریخی ، دوران اسلامی ، میراث باستانی ، موزه های باستان شناسی ، بافت معماری ، باستان شناسی و زمین شناسی ، باستان شناسی و ژنتیک ، باستان شناسی و معماری ، قوم باستان شناسی ، باستان شناسی و علوم محیطی ، باستان شناسی و علوم پایه ، کنفرانس گردشگری ، همایش گردشگری ، کنفرانس جغرافیا ، کنفرانس باستان شناسی ، همایش باستان شناسی ، گردشگری، جغرافیا ، باستان شناسی ، کنفرانس بین المللی جغرافیا ، کنفرانس بین المللی باستان شناسی ، کنفرانس بین المللی گردشگری ، کنفرانس ملی جغرافیا ، کنفرانس ملی گردشگری ، کنفرانس ملی باستان شناسی


573
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

 

پوستر کنفرانس گردشگری، جغرافیا، باستان شناسی
تماس با دبیرخانه

021-36621318

021-36621319

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

معرفی مفاخر
پروفسور محمد حسن گنجی پدر علم جغرافیا

محمد حسن گنجی در سال 1291 در شهرستان بیرجند به دنیا آمد.پدر وی، ابوتراب مدتها نایب الحکومه شهر قاین بود...


ادامه مطلب ...

مرکز همایش