تبدیل ایران به بهشت گردشگران مسلمان

6 شهریور 1395

 واحد خبری نخستین همایش بین المللی گردشگری، جغرافیا و باستان شناسی از بازدید معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان گردشگری از استان همدان خبر داد.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری که به استان همدان سفر کرده است با حضور در فرمانداری ویژه شهرستان ملایر در جلسه شورای اداری این شهرستان شرکت کرد.

دکتر مسعود سلطانی فر در این جلسه ضمن مهم برشمردن ظرفیت های حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در استان همدان و شهرستان ملایر از برنامه ریزی های سازمان متوبع خود برای توسعه و رونق گردشگری خبر داد.
وی در این جلسه گفت: در حال حاضر 1.5 میلیارد مسلمان در دنیا زندگی می کنند و خوشبختانه موضوع گردشگری حلال امروزه مورد توجه گردشگران قرار گرفته که بر همین اساس تبدیل ایران به بهشت گردشگران مسلمان در دنیا مهمترین هدف ماست.
وی افزود: اعتقاد من بر این است که هیچ ابزاری به اندازه گردشگری برای صدور ارزش های انقلاب موثر نیست چراکه گردشگر با سفر به ایران به ظرفیت های ایران اسلامی در حوزه های گوناگون پی خواهد برد.
معاون رئیس جمهور با بیان این که سال گذشته 5 میلیون و 200 هزار گردشگر خارجی به کشور سفر کرده اند افزود: این موضوع نشان دهنده علاقه مندی گردشگران برای سفر به نقاط مختلف ایران است.
دکتر سلطانی فر در ادامه صحبت های خود با اشاره به اهمیت توسعه گردشگری و افزایش جذب گردشگر گفت: در حوزه گردشگری برنامه های مختلفی داریم ضمن اینکه توسعه زیر ساخت ها نیز در دستور کار سازمان قرار دارد.
این عضو کابینه دولت یازدهم در ادامه گفت: در حال حاضر1752 پروژه با سرمایه گذاری بالغ بر 40 هزار میلیارد تومان در حوزه گردشگری در حال اجراست.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور افزود:گردشگری یک صنعت سبز با ثبات و زودبازده است و در خصوص توسعه این صنعت برنامه ریزی های گوناگونی باید انجام شود.
دکتر سلطانی فر در پایان صحبت های خود خاطر نشان کرد: استان همدان و شهرستان ملایر نیز دارای ظرفیت های بسیار مناسبی در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است و این استان برای توسعه خود باید به گردشگری توجه بیشتری داشته باشد.

جهت اطلاع بیشتر از اخبار در این زمینه در سایت همایش بین المللی گردشگری، جغرافیا و باستان شناسی ثبت نام کنید.

برچسب ها : گردشگری ، صنعت گردشگري ، توریسم ، مدیریت گردشگری ، توسعه گردشگری ، برنامه ریزی گردشگری ، گردشگر ، موقعیت جغرافیایی ، جغرافیا ، میراث فرهنگی ، جهانگردی ، هنر ، موسیقی محلی، موزه ، آثار باستانی ، صنایع دستی ، فرهنگ ، ژئوتوریسم ، مناطق روستایی ، گردشگری شهری ، گردشگری روستایی ، گردشگری فرهنگی ، گردشگری و محیط زیست ، گردشگری دریایی ، جاذبه های گردشگری ، اکوتوریسم ، صنعت جهانگردی ، گردشگری الکترونیک ، ET ، طراحی منطقه ای ، طراحی شهری ، شهرسازی ، شهرسازی بومی ، شهرسازی اقلیمی 


610
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

 

پوستر کنفرانس گردشگری، جغرافیا، باستان شناسی
تماس با دبیرخانه

021-36621318

021-36621319

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

معرفی مفاخر
پروفسور محمد حسن گنجی پدر علم جغرافیا

محمد حسن گنجی در سال 1291 در شهرستان بیرجند به دنیا آمد.پدر وی، ابوتراب مدتها نایب الحکومه شهر قاین بود...


ادامه مطلب ...

مرکز همایش