نظام بانکی به کمک توسعه گردشگری می‌آید.

13 شهریور 1395

روابط عمومی دومین همایش بین المللی گردشگری، جغرافیا و باستان شناسی از کمک نظام بانکی جهت توسعه گردشگری کشور خبر داد:

رئیس کل بانک مرکزی در دیدار با رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با تاکید بر اهمیت صنعت گردشگری در اشتغال‌آفرینی، فقرزدایی و توسعه اقتصادی، بر گسترش زمینه‌های همکاری میان نظام بانکی و این سازمان تاکید کرد و گفت: نظام بانکی به کمک توسعه گردشگری می آید.

ولی الله سیف در این دیدار با یادآوری موقعیت استثنایی کشور در بخش گردشگری و اهمیت آن در توسعه کشور افزود: بانک مرکزی برای صنعت گردشگری کشور اولویت خاصی قائل است و با بخشنامه‌ای که بتازگی برای ارایه تسهیلات به بنگاه‌های کوچک و متوسط به شبکه بانکی ابلاغ کرده، برای کمک به این صنعت آمادگی دارد.
رئیس کل بانک مرکزی در مورد گسترش روابط بین المللی و تاثیر آن بر صنعت گردشگری کشور نیز گفت: گسترش تعاملات بین المللی پس از برجام زمینه حضور بیشتر گردشگران خارجی را در کشور فراهم کرده و لازم است به زیرساخت و بناهای مورد نیاز صنعت گردشگری در کشور توجه ویژه ای شود.
وی، یکی از ظرفیت های جدید اقتصاد ایران برای سرمایه گذاری را صنعت گردشگری برشمرد و گفت: با وجود ظرفیت های بالای تاریخی، فرهنگی و طبیعی، ایران می تواند به عنوان قطب گردشگری در خاورمیانه و آسیا باشد و توجه به این حوزه، از ضرورت های اصلی است. 
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز در این دیدار با ارایه توضیحاتی در مورد رتبه گردشگری ایران در سطح جهانی و برخورداری ایران از استانداردهای بین‌المللی گردشگری، پیشنهاد کرد جلسه ای بیشتر با حضور مدیران عامل بانک‌ها برگزار شود تا زمینه همکاری و حمایت نظام بانکی از صنعت گردشگری و صنایع دستی بیش از پیش فراهم شود.
«مسعود سلطانی‌فر» ادامه داد: طبق گزارش سازمان جهانی گردشگری، صنعت گردشگری عامل اصلی احیای اقتصاد جهانی شناخته شده و یکی از مهمترین زمینه سازان برای ایجاد شغل، کاهش فقر، حفاظت از محیط زیست و ایجاد صلح و تعاملات میان فرهنگ های مختلف است.
پیش تر مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری ایرانگردی و جهانگردی عنوان کرده بود، پس از اجرایی شدن برجام میزان ورود گردشگران خارجی به کشور 12 درصد افزایش یافته است، اما به دلیل نبود زیرساخت های مناسب نمی توان پاسخگوی مسائل رفاهی گردشگران خارجی بود. همایش گردشگری، جغرافیا و باستان شناسی با محوریت گردشگري و نظام بانکي، مکانیزم های جذب سرمایه های داخلی و خارجی و رونق گردشگری، گردشگری، کارآفرینی و اشتغال زایی برگزار خواهد شد.

برچسب: هویت روستایی ، پسماند ، مکان یابی ، برنامه ریزی شهری ، فضای سبز ، توسعه شهر ، CDS ، برنامه ریزی مسکن ، حاشیه نشینی ، اسکان ، داده کاوی فضایی ، GIS ،Mobile GIS ، Geovisualization ، GIS سازمانی ، Enterprise GIS ، ژئودزی ماهواره ای ، باستان شناسی ، استان شناختی ، جامعه ، کتیبه ، سفال ، سکه شناسی ، تحلیل فضایی ، میراث معنوی ، میراث باستان شناختی ، بستر جغرافیایی ، محیط ، آمایش فرهنگی ، دوران پیش از تاریخ ، دوران تاریخی ، دوران اسلامی ، میراث باستانی ، موزه های باستان شناسی ، بافت معماری ، باستان شناسی و زمین شناسی ، باستان شناسی و ژنتیک ، باستان شناسی و معماری ، قوم باستان شناسی ، باستان شناسی و علوم محیطی ، باستان شناسی و علوم پایه ، کنفرانس گردشگری ، همایش گردشگری ، کنفرانس جغرافیا ، کنفرانس باستان شناسی ، همایش باستان شناسی ، گردشگری، جغرافیا ، باستان شناسی ، کنفرانس بین المللی جغرافیا ، کنفرانس بین المللی باستان شناسی ، کنفرانس بین المللی گردشگری ، کنفرانس ملی جغرافیا ، کنفرانس ملی گردشگری ، کنفرانس ملی باستان شناسی، نخستین همایش بین المللی گردشگری، جغرافیا و باستان شناسی


640
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

 

پوستر کنفرانس گردشگری، جغرافیا، باستان شناسی
تماس با دبیرخانه

021-36621318

021-36621319

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

معرفی مفاخر
پروفسور محمد حسن گنجی پدر علم جغرافیا

محمد حسن گنجی در سال 1291 در شهرستان بیرجند به دنیا آمد.پدر وی، ابوتراب مدتها نایب الحکومه شهر قاین بود...


ادامه مطلب ...

مرکز همایش