رئیس جمهور: گردشگری سکوی رشد و توسعه کشور است.

5 مهر 1395

رئیس جمهور در مراسم بزرگداشت روز جهانی گردشگری با اشاره به آیات قرآن مجید و احادیث منتسب به ائمه اطهار گفت: گردشگری در دین مبین اسلام جزء واجبات است و از نظر دینی گردشگری یک اصل برای زندگی ما است.


به گزارش روابط عمومی دومین کنگره بین المللی گردشگری، جغرافیا و باستان شناسی به نقل از میراث آریا(chtn) حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی، رئیس جمهور، امروز 5 مهرماه همزمان با روز جهانی گردشگری با حضور در سالن همایش های صدا و سیما و در جمع فعالان صنعت گردشگری به ایراد سخنرانی پرداخت.

رئیس جمهور در این مراسم گفت: هفته دفاع مقدس را که یادآور روزهای مقاومت ملی بزرگ ایران در برابر تجاوز خارجی است و جوانان عزیزی که در صحنه نبرد توانستند از تمامیت ارضی و حاکمیت ملی و استقلال کشور به خوبی  دفاع کنند را گرامی می داریم، امروز نیز ملت ما و به ویژه جوانان همان آمادگی را برای دفاع از کشور، دستاوردهای انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را دارند.

وی ادامه داد: روز گردشگری را هم گرامی می داریم و موضوع گردشگری را به عنوان یکی از سکوهای حرکت به سمت توسعه، پیشرفت و رشد کشور می دانیم.
رئیس جمهور تصریح کرد: یکی از موضوعاتی که حداقل در 100 سال اخیر همواره به دنبال آن بوده ایم دست یافتن به توسعه همه جانبه مطلوب در کشور بود، اساس توسعه متوازن و جامع به عنوان هدفی مهم برای ملت ایران حداقل از زمان مشروطه تا امروز مدنظر بوده است، اینکه چگونه می توانیم به این نقطه مطلوب دست پیدا کنیم تا رفاه مردم بیشتر شود و به استقلال اقتصادی و خوداتکایی در محصولات مهم دست پیدا کنیم و زندگی مردم توام با تعالی مادی و معنوی باشد و جایگاه ایران در منطقه و جهان در نقطه مطلوب و در شان ملت ایران قرار گیرد.

دکتر حسن روحانی اضافه کرد: بی تردید یکی از مهمترین راههای توسعه، صنعت گردشگری است، گردشگری با توجه به ابعاد مختلف و فراوانی که دارد می تواند یکی از راههای نزدیک برای اشتغالزایی برای جوانان باشد، چراکه امروز یکی از اهداف مهم برای ما موضوع اشتغالزایی، جذب فناوری و جذب سرمایه است.

رئیس جمهور اضافه کرد: هر چند گردشگری امری ساده به نظر می رسد ولی در واقع این صنعت، پیچیده است و ما می توانیم مدیریت و فناوری لازم را در امر گردشگری  جذب کنیم، ما باید سرمایه داخلی و خارجی لازم را برای گردشگری جذب کنیم و در کنار شکوفایی این صنعت، اشتغال جوانان و زندگی مردم جامعه در مسیری قرار گیرد که مدنظر جامعه ما است. همایش گردشگری، جغرافیا و باستان شناسی در دی ماه سال جاری برگزار می گردد.

برچسب ها : گردشگری ، صنعت گردشگري ، توریسم ، مدیریت گردشگری ، توسعه گردشگری ، برنامه ریزی گردشگری ، گردشگر ، موقعیت جغرافیایی ، جغرافیا ، میراث فرهنگی ، جهانگردی ، هنر ، موسیقی محلی، موزه ، آثار باستانی ، صنایع دستی ، فرهنگ ، ژئوتوریسم ، مناطق روستایی ، گردشگری شهری ، گردشگری روستایی ، گردشگری فرهنگی ، گردشگری و محیط زیست ، گردشگری دریایی ، جاذبه های گردشگری ، اکوتوریسم ، صنعت جهانگردی، نخستین همایش بین المللی گردشگری، جغرافیا و باستان شناسی، نگارش مقاله، طرح مقاله، ایده، مقاله نویسی

 

 


1219
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

 

پوستر کنفرانس گردشگری، جغرافیا، باستان شناسی
تماس با دبیرخانه

02133699094

09193519331

 

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

معرفی مفاخر
پروفسور محمد حسن گنجی پدر علم جغرافیا

محمد حسن گنجی در سال 1291 در شهرستان بیرجند به دنیا آمد.پدر وی، ابوتراب مدتها نایب الحکومه شهر قاین بود...


ادامه مطلب ...

مرکز همایش