کمیسیون گردشگری در مجلس تشکیل شود

8 مهر 1395

روابط عمومی دومین کنگره بین المللی جامع گردشگری، جغرافیا و باستان شناسی ایران به نقل از ایسنا- رییس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان گفت: گردشگری یکی از سیاست‌های مهم اقتصاد مقاومتی است و رسیدن به ارقام مورد نظر در این عرصه و حضور گردشگران، مستلزم آماده‌سازی زیرساخت‌ها و شرایط لازم است.

"مهدی سیاوشی" ظهر امروز چهارشنبه هفتم مهرماه 95 در مراسم گرامیداشت روز جهانی گردشگری با شعار «گردشگری برای همه، همه برای گردشگری» اظهار کرد: گردشگری به دلیل نقش ویژه‌ای که در ایجاد اشتغال و سطح رفاه جوامع محلی دارد یکی از بخش‌های اقتصادی مورد توجه برنامه‌ریزان کشور محسوب می‌شود.

وی افزود: بعد از برجام و برداشته شدن تحریم‌ها و با سیاست‌های ابلاغی توسط مقام معظم رهبری، گردشگری محور توسعه کشور و به دنبال آن استان کرمان قرار گرفت.

رییس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان گفت: گردشگری به نوعی با بیش از 30 دستگاه در ارتباط است که خود این دستگاه‌ها به نوعی صاحب نظر و در رفع بسیاری از مشکلات حوزه گردشگری تاثیرگذار خواهند بود.

وی ادامه داد: باید زمینه را برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی فراهم آوریم به طوری‌که تمام زیرساخت‌های لازم و شرایط کسب و کار مهیا و تمام مجوزهای مورد نیاز نیز به راحتی ارائه شود.

سیاوشی اظهار کرد: اتاق بازرگانی به عنوان نماینده‌ای از سوی بخش خصوصی به صورت ماهیانه جلساتی را به عنوان مشاور دستگاه‌های دولتی برگزار می‌کند و سه رویداد بزرگ ابرماراتن کویر، اولین نمایشگاه گردشگری و جشنواره عکس گردشگری که با همکاری جوانان علاقمند استان و میراث فرهنگی برگزار شد از دستاوردهای این جلسات هستند.

وی همچنین یادآوری کرد: ما پیشنهاد تشکیل کمیسیون گردشگری در مجلس شورای اسلامی را ارائه داده‌ایم، ضمنا پیشنهاد کرده‌ایم یک سال را به عنوان سال گردشگری کرمان اعلام کنیم تا تعداد توریست‌های کرمان به یک میلیون نفر افزایش یابد و برای اجرایی کردن این مهم در حال بررسی زیرساخت‌های لازم هستیم.

سیاوشی خاطرنشان کرد: کنوانسیون گردشگری 2017 امسال به میزبانی ایران برگزار خواهد شد و حدود 100 نفر از این راهنمایان گردشگری مهمان کرمان خواهند بود و برنامه داریم حدود 10 نفر از مدیران بزرگ‌ترین آژانس‌های مسافرتی که گردشگر وارد ایران می‌کنند به کرمان دعوت کنیم. کنگره بین المللی جامع گردشگری، جغرافیا و باستان شناسی ایران در 29 دی ماه سال جاری برگزار می گردد.

برچسب: نخستین همایش بین المللی گردشگری، جغرافیا و باستان شناسی، نگارش مقاله، طرح مقاله، ایده، مقاله نویسی، ، باستان شناسی ، استان شناختی ، جامعه ، کتیبه ، سفال ، سکه شناسی ، تحلیل فضایی ، میراث معنوی ، میراث باستان شناختی ، بستر جغرافیایی ، محیط ، آمایش فرهنگی ، دوران پیش از تاریخ ، دوران تاریخی ، دوران اسلامی ، میراث باستانی ، موزه های باستان شناسی ، بافت معماری ، باستان شناسی و زمین شناسی ، باستان شناسی و ژنتیک ، باستان شناسی و معماری ، قوم باستان شناسی ، باستان شناسی و علوم محیطی ، باستان شناسی و علوم پایه ، کنفرانس گردشگری ، همایش گردشگری ، کنفرانس جغرافیا

 

 


1142
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

 

پوستر کنفرانس گردشگری، جغرافیا، باستان شناسی
تماس با دبیرخانه

02133699094

09193519331

 

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

معرفی مفاخر
پروفسور محمد حسن گنجی پدر علم جغرافیا

محمد حسن گنجی در سال 1291 در شهرستان بیرجند به دنیا آمد.پدر وی، ابوتراب مدتها نایب الحکومه شهر قاین بود...


ادامه مطلب ...

مرکز همایش