مرمت عمارت عالی قاپو تا پایان سال 95 تمام می شود

29 مهر 1395

روابط عمومی دومین کنگره بین المللی جامع گردشگری، جغرافیا و باستان شناسی ایران به نقل از ایسنا-به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از معاونت میراث فرهنگی، فریبا خطابخش افزود: اکنون کارگاه مرمت عمارت عالی قاپو برای بازسازی و مرمت کف و نرده ها دایر است اما تزئینات سقف عمارت عالی قاپو تقریبا تمام شده و تا یک ماه دیگر به اتمام می رسد.
وی ادامه داد: اکنون مرمت تزئینات دیواره شمالی ضلع شرقی ایوان عالی قاپو به پایان رسیده و امیدواریم با مرمت نرده ها، عید نوروز امسال داربست ها از ایوان عالی قاپو برچیده شود.
خطابخش همچنین درمورد برخی انتقاداتی که درخصوص نخاله هایی که به منظر عالی قاپو فضای ناخوشایندی بخشیده، گفت: از آنجایی که کارگاه مرمت در ایوان عالی قاپو برپا است و عالی قاپو نیز مسیر تردد گردشگران است، شرایط برای ما پیچیده شده و نمی توانیم هر روز نخاله ها را تخلیه کنیم.
وی افزود: اجازه داریم که هفته ای یک مرتبه نخاله ها را پاکسازی کنیم اما بهترین کار این است که با قراردادن نخاله ها در داخل گونی های همرنگ، شرایطی را مهیا کنیم که گردشگرانی که برای بازدید می آیند از منظر بوجود آمده اذیت نشوند.
گردشگر وارد ایران می‌کنند به کرمان دعوت کنیم. کنگره بین المللی جامع گردشگری، جغرافیا و باستان شناسی ایران در 29 دی ماه سال جاری برگزار می گردد.


1128
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

 

پوستر کنفرانس گردشگری، جغرافیا، باستان شناسی
تماس با دبیرخانه

02133699094

09193519331

 

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

معرفی مفاخر
پروفسور محمد حسن گنجی پدر علم جغرافیا

محمد حسن گنجی در سال 1291 در شهرستان بیرجند به دنیا آمد.پدر وی، ابوتراب مدتها نایب الحکومه شهر قاین بود...


ادامه مطلب ...

مرکز همایش