10500 گردشگر خارجی و داخلی از موزه فرش دیدن کردند

30 آذر 1396

تهران- ایرنا- رئیس موزه فرش تهران گفت: بیش از 10هزار و 500 گردشگر داخلی و خارجی امسال از موزه فرش دیدن کردند.

پریسا بیضایی چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: آمار گردشگران خارجی حدود 6 هزار و 500 نفر و گردشگران ایرانی نیز بیش از چهار هزار نفر بوده است.
وی با بیان اینکه حضور گردشگران در موزه فرش نسبت به سال گذشته رشد داشته است خاطر نشان کرد: سال گذشته 9هزار گردشگر از این موزه تخصصی دیدن کردن که از این میزان چهار هزار نفر را گردشگران خارجی و مابقی را علاقه مندان ایرانی به خود اختصاص دادند.
بیضایی ادامه داد در حال حاضر 2 هزار تخته فرش در این موزه وجود دارد که 150 اثر در معرض دید عموم قرار گرفته است. در مکان همچنین گلیم و تابلو فرش از دوره صفوی تا معاصر نگه داری می شود.
وی از پیشنهاد ثبت ملی 30 اثر از موزه فرش خبرداد و گفت: با نظر مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران پرونده 300 شیء با ارزش موزه های از جمله آبگینه، نقاشی پشت شیشه، فرش، هنرهای ملی و رضا عباسی برای حفاظت بیشتر در حال تکمیل شدن است.
وی در خصوص رایزنی و تبادلات فرهنگی موزه فرش با سایر کشورها گفت: در حال حاضر با سفارتخانه های ایتالیا، اتریش، صربستان و ارمنستان رایزنی شده است تا نمایشگاه مشترک در این کشورها برپا شود.
وی با بیان اینکه قیمت بلیت برای گردشگران هنوز تغییری نداشته است خاطر نشان کرد: ورودی برای گردشگران داخلی 2هزار و 500 تومان و برای گردشگران خارجی 15 هزار تومان می باشد.
موزه فرش ایران در تهران خیابان کارگر شمالی- تقاطع خیابان دکتر فاطمی قرار دارد. ساعت بازدید روزانه در نیمه دوم سال از 8 تا 17 است.

منبع : ایرنا


491
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 

 

پوستر کنفرانس گردشگری، جغرافیا، باستان شناسی
تماس با دبیرخانه

02133699094

09193519331

 

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

معرفی مفاخر
پروفسور محمد حسن گنجی پدر علم جغرافیا

محمد حسن گنجی در سال 1291 در شهرستان بیرجند به دنیا آمد.پدر وی، ابوتراب مدتها نایب الحکومه شهر قاین بود...


ادامه مطلب ...

مرکز همایش